پروفیل تقویت کننده

یکي از موارد تعيين کننده در دوام و حفظ شکل پروفيل که همچنين باعث احراز شرايط در استفاده از ضمانت شرکت سازنده ميشود پروفيل تقويتي فلزي درون

پروفيل

UPVC

می باشد.

اين شرکت به طور پیش فرض از پروفيل ناوداني گالوانيزه با ضخامت 1.5 میلي متربا ابعاد 29-30-29 برای پنجره و 62.5-30-62.5 برای درب استفاده مينماید که پروفيل تقويتي استاندارد وتاييد شده براي پروفيل مورد استفاده مي باشد ، و براي پنجره هايي که در طبقه هشتم به بالا قراردارند يا در مناطق باد خيز نصب ميشوند از پروفيل هاي قوي تر 2 و 2.5 ميلي متر بنا به درخواست مشتري استفاده مي نمايد.

متاسفانه بعضی مصرف کنندگان ایراداتی را که در محصولات ساخته شده از

UPVC

می بینند از مشکلات ذاتی

UPVC

می دانند از جمله این ایرادات افتادن لنگه درب و پنجره بعد از مدتی کوتاه است که بسیار شایع است. این قضاوت به هیچ وجه درست نیست.


مشکل افتادن درب و پنجره ها ناشی از اهمال شرکت سازنده در استفاده از پروفیل تقویتی مناسب می باشد. این پروفیل آهنی تقویت کننده که درون

پروفیل

UPVC

جای می گیرد و به جز با بریدن پنجره ساخته شده قابل بازبینی نیست گاهاً حذف شده یا از انواع کوچکتر یا ضعیفتر آن به جای اندازه استاندارد استفاده می شود که مشکلات بسیاری مانند بازو بسته نشدن صحیح بعد از مدتی کوتاه ( کمتر یک سال) ، لق شدن لولا از روی چهارچوب، تاب برداشتن در اثر نیروی مستر باد ( کمتر از دو سال) و در نتیجه عدم آب بندی صحیح را شامل می شود.